Вернуться к новостям

В умовах сьогодення проблема домашнього та гендерного насилля, нажаль, торкається більшості українських сімей. Кількість випадків зростає з кожним днем ще й тому, що суспільство гостро відчуває на собі скрутне становище держави, спричинене конфліктною ситуацією на Сході України.
Невтішна ситуація щодо поширення проблеми насильства й в місті Харкові. В першу чергу дана проблема притаманна сім’ям, де панує залежність членів родини від алкоголю та наркотиків. Саме тому працівники Харківського обласного благодійного фонду Центру ресоціалізації наркозалежної молоді «Твоя Перемога» (далі – БФ «Твоя Перемога» або Наркологічний центр) не залишаються осторонь та долучилися до реалізації у м. Харкові соціального проекту «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на Сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження та подолання гендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров’я». Даний проект фінансується Фондом народонаселення ООН в Україні та впроваджується Українською фундацією громадського здоров’я у співпраці з Харківським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» й іншими установами соціального захисту населення. Метою проекту є швидке реагування на проблемну ситуацію особи, а саме: психологічне, економічне, фізичне та сексуальне насильство, а також надання їй первинної психосоціальної допомоги, перенаправлення.
В рамках реалізації вищевказаного проекту спеціалісти Наркологічного центру пройшли відповідний курс навчання з питань попередження гендерно-обумовленого насильства та надання соціально-психологічних послуг, отримали сертифікати, які дають їм право надавати кваліфіковану допомогу, і вже мали можливість випробувати себе в роботі. Насильство в сім’ї — це мовчазний вбивця. Єдиний спосіб зупинити його — це відкрито заявити про це і дати своєму голосу бути почутим. А працівники БФ «Твоя Перемога» завжди готові відгукнутися на заклик про складну ситуацію та надати якісну допомогу, в особливості залежним особам і їх сім’ям.