Вернуться к новостям

Вимушене переселення з зони проведення бойових дій та антитерористичної операції спіткало багатьох людей пристосовуватися до нових умов життя, пройшло вже багато часу, але дехто з них й досі потребує кваліфікованої допомоги та підтримки.
Внутрішньо переміщені особи та сім’ї й сьогодні не залишаються на самоті у м. Харкові, їх всіляко підтримують та надають всебічну допомогу безліч державних та недержавних організацій. Безпосередньо, Харківським обласним благодійним фондом Центром ресоціалізації наркозалежної молоді «Твоя Перемога» (далі – БФ «Твоя Перемога» або Наркологічний центр) неодноразово надавалася гуманітарна допомога переселенцям, які є клієнтами Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра», було організовано невеличке свято для дітей з сімей вищевказаної категорії в рамках безкоштовного відвідування місцевого кафе. Також волонтери та працівники БФ «Твоя Перемога» брали активну участь в організації і проведенні міських та загальноміських заходів для вимушених переселенців. Приємно ще й те, що декілька клієнтів Наркологічного центру з числа переміщених осіб вже знаходяться на етапі ресоціалізації та активно допомагають тим, кого торкнулася проблема вимушеного переміщення.
Працівники та волонтери БФ «Твоя Перемога» ніколи не зупиняються на досягнутому, тому завжди підвищують рівень своєї кваліфікації, звертаючи увагу на потреби населення в сучасних умовах. Тому були дуже зацікавлені пропозицією участі в соціальному проекті «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні», метою якого є мінімізація або вирішення проблемних питань переселенців шляхом здійснення кейс-менеджменту (ведення випадку), використовуючи індивідуальний підхід. Проект реалізується Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки Уряду Японії, втілюється в життя зусиллями Ліги працівників соціальної сфери України у співробітництві з Харківським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра». Тож, наразі працівники та волонтери Наркологічного центру навчені навичкам роботи з переселенцями за тренінговою програмою «Кейс-менеджмент у роботі з внутрішньо переміщеними особами» та мають відповідні сертифікати, завдяки яким в подальшому надаватимуть ще й адресну допомогу клієнтам.